Kamenorezačka dinastija Henn

Mjesto u Njemačkoj, Idar-Oberstein, gdje se od davnina kopaju ahati, jaspis i drugo ukrasno i poludrago kamenje, rodno je mjesto kamenorezaca koji su svojim radom osvojili svijet.

Ingo Henn je otkrio svoj poziv u vrlo ranoj dobi. I nakon mnogo godina intenzivnog usavršavanja, konačno je dobio titulu majstora. Tradicionalne metode izrade nakita, koje se u Njemačkoj koriste od antičkih vremena, postale su njena nepokolebljiva i trajna osnova zanatskog umijeća.

Mjesto u Njemačkoj, Idar-Oberstein, gdje su od davnina kopali ahat, jaspis i drugo ukrasno i poludrago kamenje - domovina kamenorezaca koji su svojim radom osvojili svijet.-2

Poštovan i popularan u krugovima nakita, brend Henn koncentrisan je unutar jedne porodice, gde svi rade za dobrobit zajedničkog cilja. Svaki rad je jedinstven, ima dubinu i čak bi se moglo reći dušu, s obzirom na ljubav s kojom se Hans-Jürgen i njegovi sinovi - Ingo Henn i Axel Henn - odnose prema stvaranju remek-djela.

Mjesto u Njemačkoj, Idar-Oberstein, gdje su od davnina kopali ahat, jaspis i drugo ukrasno i poludrago kamenje - rodno mjesto kamenorezaca koji su svojim radom osvojili svijet.-3-2

Otac Hans-Jürgen i Axel, trgovac rezačem i draguljima, rade u Idar-Obersteinu, Njemačka. Zajedno se bave umjetnošću i rezanjem dragulja, dok Ingo dizajnira i stvara nakit u poznatoj londonskoj juvelirskoj četvrti Hatton Garden.

Faze rezbarenja iz radionice:

Izrada svakog umjetničkog objekta je vrlo radno intenzivan proces koji uključuje cijeli tim kamenorezaca. Ideja dizajna se rađa iz grubog materijala u zavisnosti od njegove veličine, oblika i distribucije boja, pošto ne možete jednostavno isklesati nijednu životinju od dragog kamena, kamen govori rezbaru šta želi da bude: ptica, mačka, medved. .. morate raditi sa bojom minerala i njegovim inkluzijama, a da se nikada ne suprotstavite esenciji kamena.

Serija privjesaka u obliku životinja unikatni su radovi, prekrasni jer je kamenje u kombinaciji sa slikama, jednostavno nevjerovatno:

Savetujemo vam da pročitate:  Stakleno cvijeće oca i sina Blaschka - kada stvarnost izgleda kao fantazija

Citrinski feniks sija kao da je živ!

Predivan flamingo od ružičastog kvarca.

Nebeski lav iz jedinstvenog akvamarina Santa Maria (odlikuje se intenzivnom bojom) u suradnji s Alfredom Zimmermanom:

Radimo samo s izuzetnim i rijetkim primjercima carskih topaza, paraiba turmalina, mandarina granata, spinela i drugog dragog kamenja u boji. Veličina, boja, kvalitet i rijetkost su sve bitne. Kupujemo mineralne sirovine i sami siječemo kamenje u Idar-Obersteinu