Bukuri
Manikyr francez në modë për dimër: idetë e dizajnit të thonjve në foto
26
Klasikja është e rëndësishme në çdo kohë të vitit. Prandaj edhe në stinën e dimrit manikyri francez mbetet i preferuari për shumë vajza. Masters ofrojnë interesante
Bukuri
Grimi i Vitit të Ri: bëjeni vetë, si një artist grimi (hap pas hapi)
56
Viti i Ri po afron dhe është koha të mendoni për pamjen tuaj të pushimeve. Rrobat dhe këpucët, aksesorët dhe hairstyle, manikyr dhe grim - gjithçka duhet të jetë perfekte!
Orë dore
Orë dore Maurice Lacroix AIKON Skeleton Urban Tribe
66
Prodhuesi zviceran i orës ka prezantuar një version të ri të bestsellerit, i lëshuar për herë të parë në vitin 2021 dhe i shitur plotësisht në vetëm një moment.
Dizajn i brendshëm
Pema e Krishtlindjeve DIY në stilin e modës
66
Pema e Vitit të Ri është dekorimi qendror i gjithë festës. Pema e Krishtlindjes është zbukuruar me lodra, ëmbëlsira dhe kurora të ndezura dhe poshtë saj vendosen dhurata për fëmijët.
Женская
Xhinset boyfriend për femra - me çfarë të vishni në dimër?
48
Xhinset Boyfriend po thyejnë rekorde popullariteti, duke zënë pozicionet e para në renditjen e artikujve më në modë për disa sezone me radhë. Dhe sipas të gjitha gjasave
Orë dore
Orë dore Timex Giorgio Galli S2 automatike
61
Kompania amerikane e orëve prezantoi një seri të re të Timex Giorgio Galli S2 Automatic. Krijuar në bashkëpunim me një stilist të njohur me një pasion të jashtëzakonshëm për
Aromaterapi dhe vajra esenciale
Përdorimi i vajit të pjeshkës për fytyrën
50
Një fytyrë e rregulluar është një nga komponentët kryesorë të një pamjeje tërheqëse. Për të ruajtur bukurinë dhe rininë e lëkurës, si dhe trashësinë dhe vëllimin e qerpikëve
Женская
Opsione të ndryshme të stilit total look
67
Stili total look është i njohur për shumë njerëz. Dallohet nga veshjet në të njëjtin stil, ku lejohet një ndryshim prej disa tonesh. Kjo ju lejon të krijoni
Bukuri
Manikyr ngjyrë bezhë me lule - ide të patejkalueshme me 100 foto
54
Pothuajse të gjithë fashionistat janë vazhdimisht në kërkim të një modeli manikyr të patejkalueshëm dhe unik. Por stilistët modernë besojnë se në rrymën
Женская
Ngjyra burgundy – kujt i përshtatet dhe me çfarë shkon?
64
Me gjithë bollëkun e nuancave elegante që vijnë në modë çdo vit, ekzistojnë të ashtuquajturat tone klasike. Ata kurrë nuk do të humbasin rëndësinë e tyre.
Bukuri
Balluket e zhdrejtë - sekretet e suksesit dhe çfarë lloj fytyre i përshtatet
59
Bangat janë një element i mahnitshëm i një hairstyle që ndihmon për të korrigjuar vizualisht ovalin e fytyrës, për ta rinovuar atë ose, anasjelltas, për t'i dhënë disa vite shtesë.
Mua, Druzët më kujtojnë galaktika të vogla të mbushura me shkëndija nga grupimet e yjeve të shndritshme! Megjithatë, shumica e njerëzve i shohin druzes si ëmbëlsira të shijshme me sheqer...I çmuar dhe gjysëm i çmuar
Drusa - një galaktikë e vogël në duart tuaja
68
Gurët e druzëve u ngjajnë galaktikave të vogla të mbushura me shkëndija nga grupimet e yjeve të shndritshme! Megjithatë, shumica e njerëzve e shohin druzen si ëmbëlsira të shijshme të sheqerit.
Женская
Veshjet e preferuara të thurura - tendencat e modës, modelet e reja, fotot e veshjeve
71
Në stinën vjeshtë-dimër, shumë femra mendojnë se çfarë gjërash të reja duhet të shtojnë në gardërobën e tyre. Çdo grua definitivisht nuk mund të bëjë pa një të bukur
Bukuri
Manikyr elegant me shkëlqim: artikuj të rinj dhe tendenca të dizajnit në foto
65
Kur thonjve tuaj u mungon sharmi dhe shkëlqimi, shkëndija dhe shkëlqimi i vogël gjithmonë do të kursejnë dhe rifreskojnë çdo dizajn manikyr. Shkëlqimi është i mirë për të theksuar lunula dhe majat
Orë dore
Mendimi i ekspertit: Rishikimi i orës Delbana Retro Moonphase
88
Një nga hobet e mia (si koleksionist) është kërkimi i modeleve dhe markave të pazakonta të orëve. Në fund të fundit, nuk është aspak e nevojshme të shpenzoni qindra mijëra rubla (dhe madje
Женская
Ngjyra vjollcë - kujt i shkon dhe me çfarë ta kombinoni?
67
Ngjyra vjollcë është një ton i pasur blu me një nuancë rozë të errët. Ai përfshin shumë nuanca, nga ato pastel deri tek ato të pasura.
Bukuri
Modelet e flokëve në modë për Vitin e Ri: ide dhe imazhe fotografish
59
Nëse keni zgjedhur tashmë një veshje për Vitin e Ri, është koha të mendoni për një hairstyle festive (shpresojmë që të keni planifikuar një vizitë në sallon paraprakisht).
Aromaterapi dhe vajra esenciale
Vaji i ricinit: ndihmon në luftimin e rrudhave
57
Çdo grua dëshiron të jetë më e mirë, të duket më e bukur dhe, natyrisht, të duket më e re. Por, për fat të keq, koha nuk qëndron ende, dhe herët a vonë me shenja
Orë dore
Orë dore G-SHOCK x E PANDODHUR
88
G-SHOCK vazhdon festimet e tij të 40 vjetorit me një tjetër bashkëpunim në edicion të kufizuar me markën ikonë amerikane të veshjeve sportive.
Në fund të shekullit të 19-të, për vetëm 20 vjet, stili unik i Art Nouveau mbretëroi në botë. E lehtë, e ajrosur, pa peshë.Shfletoj
Daum - arti i qelqit që është kthyer në një trashëgimi kulturore
89
Në fund të shekullit të 19-të, për vetëm 20 vjet, stili unik i Art Nouveau mbretëroi në botë. E lehtë, e ajrosur, pa peshë. Dekorime, të brendshme, sende shtëpiake -
Женская
Çfarë pantallonash duhet të vishni në vjeshtë dhe dimër: ide fotografish të imazheve
82
Pantallonat në modë zënë një vend të veçantë në veshjet vjeshtë-dimër të çdo përfaqësuesi të seksit të drejtë. Pavarësisht statusit social, punës apo imazhit
burra
8 fakte interesante për çantat e meshkujve
79
Pasi ka hyrë në jetën e njeriut që nga kohra të lashta, çanta është vendosur fort në jetën e përditshme, falë komoditetit dhe funksionalitetit të saj. Fillimisht, në formën e rripave të ashpër të shpatullave
Bukuri
Theksimi në flokë të kuq - opsionet e ngjyrosjes në foto
70
Theksimi është i disponueshëm në çdo sallon prej disa vitesh, ku rezultati mund t'ju kënaqë me një përditësim të shpejtë të të gjithë imazhit. Theksimi nuk do të thotë i plotë
Orë dore
Rishikimi i orës Mazzucato Monza: palestër, plazh, kabrio dhe lëre kohën të kalojë
90
Nga njëra anë, Mazzucato Monza kënaqet dhe ngjall interes. Nga ana tjetër, ata janë hapur të zemëruar. Nga njëra anë japin shumë pak për çmimin e tyre, nga ana tjetër japin shumë.
Bukuri
Manikyr i stilit japonez dhe ide të jashtëzakonshme dizajni në një temë orientale
74
Vendi i diellit që po lind, Japonia, është konsideruar gjithmonë tendenca e modës "të çuditshme", pasi absolutisht gjithçka këtu duket e pazakontë, duke filluar nga e zakonshme.
Orë dore
Orë dore CITIZEN Promaster Air Skyhawk AT
74
CITIZEN prezantoi një përditësim të koleksionit ultra-modern Promaster Air. Modeli në një kuti prej çeliku inox argjendi me diametër 46 mm ka një funksional
Женская
Trendi për funde lëkure: risitë më në modë dhe fotot e imazheve me stil
82
Trendi i lëkurës është ngulitur në modën e grave për një kohë të gjatë, kështu që është koha të mendoni se çfarë lloj gjërash lëkure për të rimbushur veshjet tuaja. Nëse nuk merrni parasysh pjesën e sipërme
Bukuri
Forma e thonjve të balerinës - idetë e dizajnit të manikyrave
84
Pamja e ardhshme e manikyrës do të varet plotësisht nga forma e thonjve. Prandaj, është shumë e rëndësishme të merren parasysh të gjitha aspektet përpara se të zgjidhni formën e thonjve artificialë.
Bukuri
Çfarë hairstyle në modë për të bërë për Vitin e Ri - idetë më të mira të fotografive
77
Era e festave të Vitit të Ri është tashmë në ajër dhe është koha për të filluar përgatitjet aktive për vetë festën. Me siguri e keni vendosur tashmë
Orë dore
Zhytësit e pavarur Bicolor Raymond Weil
91
Kompania zvicerane Raymond Weil ka njoftuar një përditësim të koleksionit Freelancer me orët e reja të zhytësit. Duke mishëruar idealet e cilësisë dhe qëndrueshmërisë më të lartë
Женская
Veshjet në modë të mbrëmjes vjeshtë-dimër: stilet dhe fotot e veshjeve
98
Stina e dimrit është e lidhur pazgjidhshmërisht me shumë pushime. Pra, duke festuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri, çdo fashioniste dëshiron të duket e veçantë.
Женская
Veshjet e Vitit të Ri për gratë e trashë: një përzgjedhje e tendencave të modës për festën kryesore të vitit
65
Festa e Vitit të Ri është afër, ku çdo femër dëshiron të shkëlqejë dhe të jetë në qendër të vëmendjes. Tendencat e modës ofrojnë një përzgjedhje të madhe fustanesh
Bukuri
Grimi më spektakolar për Vitin e Ri: ide të pabesueshme fotografish
59
Pushimi i ardhshëm, për të cilin ata fillojnë të përgatiten shumë kohë para fillimit të dimrit, është, natyrisht, Viti i Ri. Në fund të fundit, ka kaq shumë gjëra për të bërë para festës.
Bukuri
Si të bëni një prerje flokësh këtë vit - një përzgjedhje e prerjeve të flokëve më në modë të grave në foto
59
Të gjitha gratë moderne priren të ndryshojnë. Ndryshimi i mënyrës së jetesës shpesh çon në ndryshime në imazhin e femrës. Mënyra se si vishemi dhe kujdesemi për pamjen tonë
Женская
Stili universal - fustan këmishë në modë dhe foto të veshjeve
56
Kur është e vështirë të vendosësh për stilin e një fustani në modë, modelet bazë gjithmonë do të vijnë në shpëtim. Një nga këto stile është një fustan këmishë, i cili është me të vërtetë
Orë dore
Një titull mashtrues: rishikim i orës së dorës Elysee 80561
61
Mendimi i parë që më lindi në kokë kur u njoha me produktet e orëve të kompanisë Elysee ishte se kjo është një kompani franceze me sofistikimin karakteristik të francezëve.
Bukuri
Risitë e dimrit në dizajnin e manikyrave - ide fotografish të thonjve të bukur
53
Manikyrja në modë e dimrit nuk është vetëm fijet e lezetshme të dëborës dhe dizajnet e Vitit të Ri që më së shpeshti i shohim në thonjtë në dimër. Jo më pak e rëndësishme në manikyrën e dimrit
Orë dore
Orë dore Armand Nicolet J09-3 Day në ngjyrë kafe dhe gri
52
Kompania zvicerane e orëve Armand Nicolet është e kënaqur me përditësimin e saj sezonal. Këtë herë, orët e serisë J09-3 Day morën një skemë të re ngjyrash.
Aromaterapi dhe vajra esenciale
Vaji jojoba: ndihmë në kujdesin e flokëve
53
Gratë moderne duhet të punojnë shumë për të mbajtur flokë tërheqës dhe të shëndetshëm. Efektet negative të rrezatimit ultravjollcë, erës, ndryshimeve
Bota përrallore e bizhuterive Van Cleef & Arpels është prekëse dhe poetike, e mbushur me krijime ëndërrimtare që japin një ndjenjë mrekullie.Bizhuteri dhe bizhuteri
Valltarët e bizhuterive dhe vallja e bizhuterive Van Cleef & Arpels
70
Bota përrallore e bizhuterive Van Cleef & Arpels është prekëse dhe poetike, e mbushur me krijime ëndërrimtare që japin një ndjenjë mrekullie.
Женская
Moda për pulovrat e grave: një përzgjedhje e freskët e modeleve dhe stileve të reja në foto
68
Moda për pulovrat e grave po ndryshon vazhdimisht, duke u ofruar fashionistave të bukurisë së jashtëzakonshme modele dhe stile të reja pulovrash, trikosh, pulovërash, pulovrash.
Bizhuteri dhe bizhuteri
Unaza ore Casio x Stasto Stand Stones
63
Rezultati i një bashkëpunimi të pazakontë midis Casio dhe prodhuesit japonez të lodrave Stasto Stand Stones është një koleksion unik i unazave të orëve të lodrave Casio
Bukuri
Flokëkuq me topuz për flokë të gjatë: ide dhe imazhe fotografish
64
Flokë të gjatë - kjo gjatësi e bukur për formimin e një topuz të bukur dhe voluminoz. Në fund të fundit, dendësia e flokëve është e mjaftueshme për një vëllim të bukur dhe të madh, si dhe
Orë dore
Dantella + varëse: si të vishni dhe me çfarë të kombinoni?
88
Ka diçka për të thënë për një trend të profilit të lartë të bizhuterive që vazhdon të fitojë terren. Me pak fjalë, duhet ta marrësh! Të paktën në mënyrë që të
Orë dore
Ngjyrat e reja të Luminox NAVY SEAL EVO 3000
62
Luminox ka zgjeruar serinë NAVY SEAL EVO 3000 me tre modele të reja në ngjyrë bezhë, jeshile dhe të zezë. Orë e qëndrueshme dhe e besueshme në një kuti të bërë prej
Diamanti i verdhë Ylli i Bombeit me peshë 47,39 karatShfletoj
Graff Yellow Diamonds Shine at Sunrise: A Celebration of Graff Yellow Diamonds
77
Graff Diamonds me qendër në Londër shfaqi trashëgiminë e Maison dhe ruajti me kujdes reputacionin si pjesë e festimeve të Javës së Modës.
Женская
Veshjet e bukura të thurura - modele dhe stile të modës në foto
68
Është e vështirë të imagjinohet një lloj veshjeje më komode sesa trikotazhi, sepse tekstura është e butë dhe e këndshme në prekje, e cila nuk pengon lëvizjet, dhe
Bukuri
Ngjyrosje e fshehur bjonde - imazhe foto
67
Ngjyrosja e fshehur ju lejon ta fshehni atë nga sytë kureshtarë, gjë që është shumë e përshtatshme. Në fund të fundit, jo çdo punë ju lejon të vishni ngjyra të ndritshme dhe të ngopura, për shembull
Orë dore
Me respekt për traditat, duke vazhduar me kohën: rishikim i orës Invicta IN7027
92
Në shikim të parë në orët Invicta, është e vështirë të besohet se dikur ishte një markë zvicerane me ashpërsinë dhe shkëlqimin e natyrshëm të të gjitha "prodhimit zviceran".
Bukuri
Manikyr mat me shkëlqim: tendencat e reja të dizajnit në foto
63
Krijimi i një imazhi të patëmetë femëror përfshin praninë e atraktivitetit në çdo detaj, dhe ky koncept shprehet jo vetëm në një veshje në modë