Mermer - përshkrimi dhe llojet, vetitë, ku aplikohet çmimi i produkteve
Për të zbuluar sekretin e dashurisë së përjetshme, shumë që dëshirojnë të gjejnë lumturi të pakufi përpiqen. Për këtë qëllim, përdorni
Armonissimo
Udhëtimi në kohë: tregues në zonën e dytë ose edhe të tretë kohore
Ka njerëz për të cilët ora nuk është orë, nëse nuk është një instrument shumë i specializuar dhe profesional.
Armonissimo
Orë zhytjeje automatike RIM SUB - Koleksioni i ri Mazzucato
Marka italiane e orëve ka njoftuar mundësinë e para-porositjes së një koleksioni të ri të orëve automatike të zhytjes RIM SUB Automatic
Armonissimo
Bizhuteritë më të gjithanshme me pupla
Simbolika shprehëse e bizhuterive në formën e një pendë përcjell butësi dhe pa peshë. Shumë shpesh një tendencë
Armonissimo
Rishikimi i orës Panzera Aquamarine Pro Diver
Shpesh duke marrë parasysh një orë, duke zgjedhur një model të përshtatshëm, ne shikojmë vendin e prodhimit. Nuk është sekret që
Armonissimo
Feldspat - përshkrimi dhe varietetet e mineralit, vetive magjike dhe shëruese, bizhuteri dhe çmimi
Pjesa e feldspatit në koren e planetit tonë është gjysma e masës së tij dhe më shumë se 60%
Armonissimo
Koleksioni Citizen Star Wars Tsuno Chrono - seri me temë Star Wars
Citizen ka zbuluar një linjë të re orëve të bazuara në Tsuno Chrono vintage të frymëzuar nga Star Wars. Mbledhja
Armonissimo
Rishikimi i Titoni Seascoper 83600-S-BE-255: orë funksionale, e gjithanshme dhe e besueshme
Me afrimin e verës, pa marrë parasysh se ku dhe si do të kalojmë të shumëpriturin apo
Armonissimo
L Duchen Day&Night — modelet e reja të orëve të markës zvicerane
Marka zvicerane e orëve L Duchen ka zgjeruar koleksionin e saj ikonik Day&Night me dy modele të reja për femra.
Armonissimo
Çfarë t'i dhuroni një mësuesi: 25 dhuratat më të mira për mësuesit, ide dhe këshilla
Artikulli flet se si të zgjidhni dhuratën e duhur për një mësues, çfarë t'i jepni një mësuesi
Armonissimo
Idetë më të mira të dhuratave të dasmës për të sapomartuarit
Dasma është një ngjarje solemne, përgatitja për të cilën zgjat disa muaj. Jo vetëm dhëndri
Armonissimo
Sugilite - përshkrim, veti shëruese dhe magjike, kush i përshtatet çmimit
Sugiliti është një mineral i purpurt që i përket silikateve. Është një perlë e re me shumë emra dhe
Armonissimo
G-Shock Porcelani blu dhe i bardhë - një koleksion i ri i frymëzuar nga porcelani kinez
G-Shock ka zbuluar një koleksion të ri të frymëzuar nga porcelani kinez. Një model karakteristik azure përdoret në hartimin e katër
Armonissimo
Bella Hadid është ambasadorja e re e Swarovskit
Modelja e njohur Bella Hadid është bërë ambasadorja e re e Swarovskit. Giovanna Battaglia-Engelbert, drejtore kreative e markës së bizhuterive
Armonissimo
A është bukuria e padobishme - ne studiojmë hijeshitë hënore dhe treguesit hënor
Treguesi i fazës së hënës është një ndërlikim interesant. Treguesit e tjerë astronomikë janë befasues, madje edhe çuditshëm. kuptojnë
Armonissimo
Citizen Promaster Dive Automatic është një model modern i serisë ikonë të vitit 1989
Citizen ka zbuluar një seri të re që i bën homazh orës klasike të zhytjes të vitit 1989. Promasters të përditësuar
Armonissimo
Orë me skelet: praktikimi i zgjedhjes së duhur
Materialet e reja dhe teknologjitë e përparuara për përpunimin e metaleve në makinat CNC, dhe në të njëjtën kohë
Armonissimo
100 ide për dhuratat e dasmës për burrin
Që nga kohërat e lashta, vajzat kanë përgatitur dhurata të tilla edhe para se të fillonin një lidhje me një djalë. si
Armonissimo
Hamilton Khaki Aviation QNE H766550
Ekziston një mendim se Hamilton është një markë thjesht nga kinemaja. Kjo është pjesërisht e vërtetë. Vështirë të emërtosh
Armonissimo
Kohëmatësi botëror super praktik Bovet Orbis Mundi për 200 vjetorin e markës
Më 1 maj 2022, marka e orëve Bovet mbushi 200 vjet. Saktësisht 200 vjet nga
Armonissimo
Armin Strom Pure Resonance Salmon - Ekskluzive Limited Edition
Marka e pavarur zvicerane e orëve Armin Strom ka prezantuar një seri ekskluzive të kufizuar në vetëm 5 copë. Model
Armonissimo
16 ide dhuratash për vëllanë tuaj në moshën 35 vjeç: Dhurata interesante dhe praktike
Një vëlla është një person me të cilin është gjithmonë interesante, mbi supin e të cilit mund të mbështetesh gjithmonë, me të
Armonissimo
Audemars Piguet hap hotel në Vallee de Joux
Hoteli i parë u emërua Hotel des Horlogers. Në qershor 2020, Audermars Piguet u hap
Armonissimo
Chopard LUC Tingulli i Përjetësisë
Chopard prezanton tre orë të reja luftarake për të festuar 25-vjetorin e koleksionit LUC
Armonissimo
Modë, stiliste dhe revolucionare: orët që formojnë të ardhmen
Një dyqan i mirë modern orësh me shumë marka, nëse pronari dallohet nga një gjerësi pamjesh dhe një kuriozitet të caktuar dhe
Armonissimo
Botim i kufizuar Graham Chronofighter Vintage Bolt
Prodhuesi i pavarur zviceran i orës Graham ka prezantuar një edicion të kufizuar Chronofighter Vintage Bolt të frymëzuar nga orët ushtarake.
Armonissimo
Perrelet Turbine Yacht - 2 modele të reja për të apasionuarit pas lundrimit
Modelet e reja të markës zvicerane të orëve Perrelet mburren me një dizajn tërheqës në ngjyrat detare
Armonissimo
Cuervo y Sobrinos: një markë kubane me një lëvizje zvicerane për njohësit e purove
Në fakt, purot dhe orët janë shumë afër shpirtit dhe filozofisë. Rreth saj
Armonissimo
Cornavin CO.BD.05.L: e mirë, pothuajse e shkëlqyer
Kronografi i gjelbër Cornavin bën një përshtypje të parë të fortë dhe duket më i shtrenjtë se sa vlen.
Armonissimo
Astron GPS Solar 10th Anniversary Limited Edition - New Seiko Limited Edition
Marka japoneze e orëve feston XNUMX vjetorin e orës së saj të parë GPS Solar me një botim të kufizuar Seiko
Armonissimo
Orë Fossil #tide ocean Material® - një koleksion i ri materialesh të qëndrueshme
Marka amerikane e orëve ka prezantuar një koleksion të përballueshëm, eko-miqësor dhe mjaft të pazakontë të orëve kuarci me energji diellore.
Armonissimo
Bizhuteri për të shënuar momentet më të çmuara
Tradita e bukur e festimit të ngjarjeve më të rëndësishme me blerjen e bizhuterive ka një shpjegim mjaft të thjeshtë. Para së gjithash,
Armonissimo
E re nga NORQAIN — FREEDOM 60 CHRONO 40mm
Marka e re zvicerane e orëve ka zbuluar një risi me një kasë 40 mm dhe një humor neutral ndaj gjinisë.
Armonissimo
Marcasite - përshkrimi dhe vetitë e gurit që i përshtatet zodiakut, bizhuterive dhe çmimit të mineralit
Markaziti është një pirit rrezatues, polisulfid hekuri. Në botën e bizhuterive të shekujve të kaluar nën një emër të bukur,
Armonissimo
Le të shohim nëse markat kineze të orëve mund të zëvendësojnë orët zvicerane për ne
Orët me shënimin "Made in China" kanë pushtuar prej kohësh tregun botëror, por shumë
Armonissimo
G-SHOCK GA-B2100 - seri e përditësuar me lidhje Bluetooth dhe bateri diellore
G-SHOCK ka përmirësuar GA-2100 të dashur me trupin e tij ikonik tetëkëndor për të shtuar lidhjen me Bluetooth dhe
Armonissimo
Raymond Weil Toccata - një përditësim i stilit të cilësisë së mirë për gratë
Prodhuesi zviceran i orës Raymond Weil ka zbuluar një koleksion të ri për femra, Toccata, i frymëzuar nga estetika vintage dhe
Armonissimo
Watches & Wonders 2022 - takoni pesë mënyra shumë të shtrenjta për të zbuluar se sa është ora
Pjesëmarrje në ekspozitën Watches & Wonders të një numri të madh kompanish të njohura orash dhe bizhuterish
Armonissimo
Engineer III Endurance 1917 GMT Boll Watch Company Limited
Një seri e re orëve nga prodhuesi i famshëm zviceran i bën homazhe eksploruesit dhe aktivistit anglo-irlandez të Antarktidës
Armonissimo
Seiko SSB411P1: një kronografi që nuk mund të gjykohet nga fotot
Shtesa e re e Seiko në koleksionin Pranverë/Verë 2022, kronografi SSB411P1, nuk është mbresëlënës në foto. Ngjitja
Armonissimo
Apofiliti - përshkrimi, vetitë magjike të gurit, kush i përshtatet zodiakut, çmimi i bizhuterive
Apofiliti (ose syri i peshkut, albino, teselliti) është një silikat i kalciumit, kaliumit dhe natriumit, me
Armonissimo
Dhurata ekstreme: gjithçka për adhuruesit e adrenalinës
Ekziston një kategori njerëzish që vazhdimisht kanë nevojë për një adrenalinë për të përmbushur jetën e tyre. Të tjerët, përkundrazi,
Armonissimo
TOP 40 idetë se çfarë t'i dhuroni një të riu për çdo rast
Dhuratat janë një pjesë shumë e ndritshme dhe e rëndësishme e çdo marrëdhënieje mes njerëzve, pavarësisht nëse janë të paktën
Armonissimo
High Watchmaking - një koleksion i ri për nder të 50 vjetorit të orëve Gucci
Shtëpia Gucci festoi 50-vjetorin e krijimit të orëve zvicerane në dizajn italian me publikimin e koleksionit të ri "High
Armonissimo
Nga vdekjeprurëse në shumëngjyrëshe dhe të padëmshme: tregues i njëqind viteve të ndritshme të orës
Në kohë të errëta të kushtëzuara, domethënë derisa u bë drita elektrike
Armonissimo
Dedikim për një grua - Koleksioni i thesarit M03 nga Armand Nicolet
Marka zvicerane e orëve ka njoftuar rikthimin e koleksionit ikonik të grave në një skemë të re ngjyrash. shenjë dalluese
Armonissimo
Bëje vetë dhuratën e ditëlindjes për vëllain - ne kënaqemi me të dashurën tonë
Çfarë t'i dhuroni vëllait tuaj për ditëlindjen e tij është një pyetje mjaft e vështirë, sepse është vëllai që shpesh
Armonissimo
Bizhuteri me safir që dëshironi t'i shikoni pafund
Thellësia magjepsëse e safirëve ngjall qetësi dhe qetësi. Shpesh shkëlqimi i tyre bëhet burim frymëzimi
Armonissimo
Navy SEAL RSC - modele të reja të serisë së famshme Luminox
Luminox ka zbuluar katër modele të reja në një seri të krijuar për t'i bërë ballë provave më të vështira dhe çdo sfide.
Armonissimo
Watches & Wonders 2022 - TAG Heuer ngarkon diellor, zhytet 1000 m, rregullon garat dhe rrit diamante
E themeluar në vitin 1860, TAG Heuer është pjesë e grupit LVMH, i cili
Armonissimo