Женски
Како да носите предимензиониран џемпер: свежи стилски трикови и фото аутфити
27
Модните трендови сугерираат да се погледне пријатна предимензионална трикотажа на нов начин. Свежи идеи за слики со џемпер веќе се во нашиот избор на фотографии!
Убавина
Вистински долги фризури - нови техники и идеи на фотографијата
26
Добро негуваната долга коса отсекогаш била гордост на фер сексот. И ова не е залудно, бидејќи со нив можете да смислите најразлични фризури и стајлинг.
Внатрешен дизајн
Кујна со бистро стил: 10 спектакуларни примери
35
Кафетериите не привлекуваат само со миризливо кафе и вкусни десерти, туку и со пријатна пријателска атмосфера, која се чини дека е создадена за долги искрени разговори.
Женски
Како да комбинирате џемпер и миди здолниште: лежерен стил изгледа на фотографијата
47
Комбинацијата од плетен или плетен џемпер и миди здолниште секогаш изгледа елегантно. Со нивна помош добивате шик секојдневни изгледи кои се совршени
Разгледате
Имагинарни прстени за имагинарни прсти создадени со помош на вештачка интелигенција
52
За мене, како човек што живее во материјалниот свет, вистинските камења носат естетско задоволство, дури и на видео - ја чувствувам нивната автентичност.
Убавина
Сè што треба да знаете за боењето со громбре
43
Стилистите и многу ѕвезди во последниве години го освоија фер сексот со маѓепсувачка нијанса на коса - громбре. Чудесниот тон изгледа многу
Убавина
Светла маникир - 100+ фотографии од оригиналниот дизајн
40
Вообичаено е секоја девојка или жена да се придржува до одреден стил во облеката и сликата, како резултат на што се создаваат соодветните слики.
Рачен часовник
Како да изберете рачен часовник кој одговара на костум?
45
Секој што инсистира на неповредливоста на „правилата на етикетата на часовникот“ е всушност неискрен. Рачните часовници се рашириле пред помалку од сто години и во текот на нивната кратка историја
Внатрешен дизајн
Цветни садови направете го тоа сами
41
Сигурно секој од нас има неколку слатки саксии дома, а често тоа се сорти на теракота направени од глина. Се разбира, тие имаат свој шарм.
Томас Сабо ја претставува колекцијата Crocodile RocksНакит и бижутерија
Томас Сабо ја претставува колекцијата Crocodile Rocks
31
Томас Сабо ја претстави својата најнова колекција Crocodile Rocks инспирирана од крокодил како дел од својата колекција од 2023 година.
Рачен часовник
Топ 5 нови Balmain часовници
46
Софистицираноста на францускиот стил, прецизноста на швајцарските механизми и препознатливата арабеска шема се главните карактеристики на додатоците за рачни зглобови што го носат името на модната куќа Балмен.
Ароматерапија и есенцијални масла
Масло од лимон за нега на лице: како да не се повредите
42
Природното масло од лимон препорачуваат да го имаат дома и козметолозите и обичните жени кои веќе самите ги искусиле придобивките од ароматерапијата.
Рачен часовник
Што значи точноста на часовникот?
46
Часовниците ни помагаат слободно да се движиме низ времето, да не доцниме на состаноци и да планираме важни работи, па точноста е едно од најважните барања за нив.
Женски
Трендовски бои Pantone есен-зима 2023/2024 година
75
Кои бои ќе бидат во мода во есен и зима 2023/2024 година? Сите модерни бои и модерни палети на бои за претстојната студена сезона од Институтот за бои Pantone
Убавина
Модни фризури со шишки - слики на фотографијата
46
Женските фризури со шишки се водечки тренд за убавина оваа сезона. Ви кажуваме кои модели ќе бидат најмодерни идеи за промена на вашиот имиџ оваа година!
Рачен часовник
Сè што сте сакале да знаете за тенки часовници
54
Во случај на часовници, дефиницијата за „тенок“ се однесува, попрво, не на изгледот - ова е само последица - туку на достигнувањата на уметноста на часовникот. Ова е прво и основно
Убавина
Gossamer на ноктите - едноставен, но многу убав дизајн
43
При изборот помеѓу сложен и едноставен дизајн, подобро е да се одлучите за златната средина. И така се случи со популарниот веб-дизајн, кој се спроведува
Внатрешен дизајн
Боја на нане во внатрешноста - примери за дизајн на фотографијата
41
Секоја нијанса има различен ефект врз потсвеста на една личност. Некои го будат апетитот, други смируваат и даваат чувство на мир.
Рачен часовник
Како правилно да го навивате часовникот: целосен водич
54
Во продолжение на серијата публикации за термините на часовникот и препораките за грижа и употреба, ќе ви кажеме како правилно да навивате часовник и кој треба да го направи тоа
Женски
Женски црвен капут - стилови и фото слики
67
Кога природата е облечена во светли бои, добро ќе ви дојде црвено палто во есенските денови, ќе го направи вашиот изглед попрефинет и елегантен.
Пријатели, заедно се восхитуваме на убавината на светот на минералите, се восхитуваме на бизарните форми, комбинации на бои, неверојатни текстури.-16Скапоцено и полускапоцено
10 „меки“ минерали
55
Ајде да се восхитуваме на убавината на светот на минералите заедно, да се восхитуваме на бизарните форми, комбинации на бои и неверојатни текстури. Во меѓувреме, минералозите се уште се
Убавина
Прекрасен маникир со фолија - идеи за фото дизајн
76
Оваа сезона, светли, забележливи идеи за уметност на ноктите се во тренд. Еден од нив е маникир украсен со фолија. Постојат многу техники за примена на овој материјал.
Тифани и Ко ја претставија серијата Tiffany Lock RoseНакит и бижутерија
Тифани и Ко ја претставија серијата Tiffany Lock Rose
64
Tiffany and Co го најавија објавувањето на новата капсулна колекција, Tiffany Lock Rosé Edition, инспирирана од амбасадорката на куќата, Розе. Ексклузивни модели
Женски
Најмодерни женски дуксери: стилови и фотографии на облека
60
Худриите се удобна сестрана облека за секој ден, која одамна е вклучена во женската гардероба. Иако дуксерот е еден вид модел на дуксер
Рачен часовник
Јаглеродни влакна Цар Бомба TB8210CF-01: одличен часовник со сомнително име
57
Огромен светкав часовник со сомнително име. Препознатлив часовник со реплика е илјада пати поскап. Неверојатно удобен часовник кој буквално расте до вашата рака.
Високите ремек-дела за накит на Луј Витон беа ѕвездите на шоуто во Одеонот на Херод Атикус во подножјето на Акропол во Атина.Накит и бижутерија
Луј Витон покажа нова колекција на висок накит
74
Високите ремек-дела за накит на Луј Витон беа ѕвездите на шоуто во Одеонот на Херод Атикус во подножјето на Акропол во Атина.
Женски
Бели работи во гардероба - како да ги комбинирате стилски и фотографии од аутфити
77
Околу белата боја секогаш има многу стереотипи. Но, работите во бело во модерната гардероба играат фундаментална улога. Белата боја е освежувачка и погодна
Внатрешен дизајн
Модни лустери за спалната соба - вистинската комбинација на естетика и светлина
69
Светлата на таванот се разликуваат по големината, формата, перформансите. Правото осветлување за спалната соба е често
Рачен часовник
10 едноставни совети како вашиот кварцен часовник да изгледа одлично
71
Кварцните часовници се олицетворение на доверливоста. Наспроти позадината на механичките за кои е потребно обмислено повторно поминување на секои две до три години, оваа алтернатива се чини
Рачен часовник
Сè што сакавте да знаете за германските часовници
76
Прашајте кој било каде се произведуваат најдобрите часовници во светот, а повеќето ќе одговорат - во Швајцарија. Навистина, најпрепознатливите брендови како што е Jaeger-LeCoultre
Светот дозна за нов камен, разновидност на халкидонија, пред само 10 години. Неговиот изглед извесно време ја збунуваше дури и познатата лабораторија за скапоцени камења.Скапоцено и полускапоцено
Аквапраз е нов, светол камен што ги натера сите да размислуваат
85
Светот дозна за нов камен, разновидност на халцедонија, пред само 10 години. Неговиот изглед некое време ја збунуваше дури и познатата лабораторија за скапоцени камења.
Рачен часовник
Материјали за куќиште: видови и карактеристики на челик
75
Скапоцени метали и легури, високотехнолошка пластика, керамика, титаниум - индустријата за часовници користи различни материјали за создавање
Машки
Англиски стил на облека за мажи и жени
69
Втората деценија на XNUMX век направи значителни прилагодувања на модните трендови. Франција, која долго време се сметаше за трендсетер, денес подари палма
Рачен часовник
Правилата на часовникот што вреди да се прекршат
72
Со сета разновидност на избор и активно промовирана слобода на индивидуалност, сè уште сме во железната контрола на непоколебливи темели кои не даваат
Убавина
Трендовски портокалов маникир - идеи за фото дизајн на нокти
49
Портокаловата боја е неверојатно популарна во последно време заедно со сите нејзини најблиски нијанси. И ова важи за сите сегменти на модата.
Рачен часовник
Нова генерација - паметен часовник Garmin Fenix ​​7 PRO
81
Американскиот производител на GPS навигациска опрема и паметни часовници Garmin претстави нова генерација паметни часовници Fenix ​​7 PRO со соларно полнење
Женски
Слип фустан со јакна - стилска хармонија и фотографии од облека
64
Модата не стои, бидејќи нуди сè повеќе нови опции за комбинирање на несоодветни работи. Ако порано хармонијата и нежноста беа во мода, тогаш
Убавина
Ладни нијанси на коса - најубавите бои и фото слики
59
Ладните бои за коса се сметаат за најтешки, бидејќи тие мора да бидат лишени од каква било топлина, што не е толку лесно да се направи при боење.
Внатрешен дизајн
Позадина за кујната: модерни идеи и фотографии за внатрешен дизајн
74
Така, бидејќи веќе одлучивте да користите тапет за декорација на ѕидови во кујната, подготвивме уште една колекција на нови, интересни и многу корисни идеи.
Женски
Боемски стил во облека: слики, облека и препораки
110
Боемскиот стил не е само моден тренд, туку и начин да ја изразите вашата индивидуалност и слобода. Вклучува многу елементи и нијанси кои
Ароматерапија и есенцијални масла
Кокосово масло: помош за нега на коса
76
Еден од најпопуларните природни производи за нега на коса е кокосовото масло. Има забележлив позитивен ефект
Женски
Беретките се најмодерната облека за глава
70
Беретката е додаток кој може да се купи сам за пар и да се носи за возврат. Или имајте цела колекција и размена. Не е само модерно
Рачен часовник
Сè што сакавте да знаете за воените часовници
84
Пред сто години, часовникот на рачниот зглоб се сметаше само за женски додаток, симпатичен накит на тенка златна жица.
Рачен часовник
Како правилно да ги исчистите и негувате нараквиците и ремените за часовници
83
Рачниот часовник е деликатна работа. За да ви служат верно, потребна им е грижа. На телото и внатрешните делови, несомнено, треба да им веруваат само специјалисти
Женски
Модни женски џемпери за есен - стилови, бои и слики на фотографијата
81
Сакото е исто толку важен атрибут на есенско-зимската гардероба како и џемпер или џемпер. Иако всушност сите овие облеки припаѓаат на исто семејство.
Убавина
Светла француски маникир - фотографија на дизајн на ноктите
92
Сите се навикнати на фактот дека францускиот дизајн на нокти е универзален маникир поради неговиот дискретен дизајн. Но, всушност, француски маникир може
Внатрешен дизајн
Браун во внатрешноста: 100 фотографии од најдобрите идеи за дизајн и комбинации
75
Водечките светски дизајнери веруваат дека употребата на кафеава боја во внатрешноста помага да се направи куќата навистина пријатна, да се даде топлина во собата.
Женски
Готски стил на облека: модерен среден век за мажи и жени
96
Средниот век во историјата на цивилизацијата се карактеризира како сурови времиња. На чело на се беше инквизицијата. Католичката црква беше посилна од кога било.
Рачен часовник
Водич во насока на стрелките на часовникот
82
Составен елемент на бројчаникот на рачниот часовник, кој го гледаме кога првпат го гледаме, се стрелките. Тие се оние кои ни покажуваат време, односно сфаќаат
Рачен часовник
Зошто, според знаците, не можете да дадете часовник?
68
И покрај фактот што луѓето веќе долго време летаат во вселената, тие знаат дека Земјата е тркалезна и не лежи на три столба, ние сепак веруваме во предзнаци.